top of page
Поиск

Готуємось до школи. 10 заповідей для батьків першокласника

  • Фото автора: Алена Перкина
    Алена Перкина
  • 14 февр. 2021 г.
  • 3 мин. чтения

Ваш малюк став вже дорослим і скоро піде в школу. Це означає, що наближається той час, коли він зміниться, адже він вже буде не дошкільником, а школярем, у нього зявляться нові інтереси, обов’язки. Основне, що зміниться в житті дитини це її діяльність, вона вже буде не ігрова, а навчальна. Це відповідальний момент у житті дитини і готуватися до нього потрібно завчасно.




Ваш малюк став вже дорослим і скоро піде в школу. Це означає, що наближається той час, коли він зміниться, адже він вже буде не дошкільником, а школярем, у нього зявляться нові інтереси, обов’язки. Це відповідальний момент у житті дитини і готуватися до нього потрібно завчасно.

Завдання батьків – допомогти майбутньому школяреві увійти в нове життя легко і безболісно. Ось кілька нехитрих правил, які підкажуть, як це зробити:

Ø Звикайте до думки, що Ваша дитина вже не маленька. Давайте їй роботу, з якої вона змогла би впоратися. Робити це потрібно м'яко й невимушено, наприклад: «Ліза, ти стала зовсім доросла і тепер я сміливо можу довірити тобі мити посуд».

Ø Проводьте з дитиною мінімум 30 хвилин в день за загальними заняттями. Жан-Жак Руссо говорив: «Виховання дітей – це таке ремесло, де потрібно вміти втрачати час, щоб його вигравати».

ØРозмовляйте зі своєю дитиною. Гарний розвиток мовлення допоможе їй у навчанні. Обговорюйте з сином чи донькою все побачене: фільми, життєві ситуації, уважно слухайте, що вони говорить і не перебивайте, ставтеся до них як до дорослих співрозмовників.

ØРозвивайте фантазію у свого дошкільняти. Придумуйте разом з ним неймовірні історії і пропонуйте знайти вихід із заплутаних ситуацій. Такий «мозковий штурм» ще не раз стане в нагоді йому на уроках.

ØНе залишайте без уваги питання дитини. «Мистецтво навчання є мистецтво будити в юних душах допитливість і потім задовольняти її». Тим самим ви будете безпосередньо розвивати пізнавальний інтерес дитини.

ØЗахоплюйтеся своїми дітьми і не забувайте хвалити їх. На скарги, що у них це не вийде, відповідайте: «Я вірю в тебе, ти здатний і зможеш це зробити, тільки потрібно ще раз спробувати».

Таким чином, дотримуючи ці нескладні правила, Ви підготуєте дитину, до нового етапу в її житті і тим вимогам, які пред'являть їй вчителі. Отже, малюк готовий увійти в нове життя. Саме час батькам подумати про вибір школи, в яку вони відправлять своє чадо. Підійти до вирішення цього питання потрібно з усією відповідальністю.

І 10 заповідей для батьків першокласників допоможуть в цьому

1. Вибираючи школу, пам'ятайте, що в ній буде вчитися Ваша дитина, а не Ви, тому врахуйте особливості свого малюка, які могли б вплинути на процес навчання.

2. Перш ніж відносити документи, сходіть в школу і познайомтеся з умовами навчання. Поспілкуйтеся з учителем, подумайте: чи зможе вона (він) знайти підхід до Вашої дитини, дуже важливо саме в молодшій школі не відбити бажання вчитися.

3. Дізнайтеся: яке навантаження буде у маленького учня щодня, чи є обов'язкові додаткові заняття. Постарайтеся, хоча б перші півроку не перевантажувати його гуртками та секціями, дитині потрібен час адаптуватися до нових умов.

4. Поясніть малюкові, що в школі будуть різні ситуації, він повинен бути готовий не тільки до перемог, але і до можливих невдач.

5. Розрахуйте: скільки часу знадобиться дитині на те, щоб дістатися до школи. Додайте до цього, 1:00 на ранкові процедури, і вирішіть, чи зможе він чи вона так рано вставати, можливо, варто знайти школу ближче до будинку.

6. Облаштуйте робоче місце юного школяра, у нього під рукою повинно бути все найнеобхідніше, підключіть до цього процесу самого малюка.

7. Ідеально, якщо перші місяці навчання, хтось із батьків буде поряд з дитиною після занять. Пам'ятайте: процес адаптації в 1 класі не простий і відбувається повільно.

8. Не сприймайте перші невдачі маленького учня, як крах усіх Ваших сподівань. Знайте, що дитині потрібна Ваша підтримка, віра в його успіхи і допомогу в звиканні до шкільного життя.

9. Не порівнюйте свого юного школяра з іншими дітьми, він – індивідуальність і те, що одному дається легко, у нього може зажадати додаткових зусиль.

10. Ви повинні розуміти, що вчитися так, як вчилися Ви, дитина не буде, а тому ніколи не лайте його, якщо чогось не розуміє. Оцінюйте навчання тільки позитивними словами, навіть тоді, коли здається, що успіхи Вашого учня залишають бажати кращого.


Перший клас – це серйозне і складне випробування для дітей. Будьте поруч. Присвятіть себе на цей період своїм дітям, будьте до них уважні і доброзичливі, переживайте і радійте разом з ними, цінуєте всі їхні досягнення. Будьте другом для своїх дітей, тоді вони довірять вам своє найпотаємніше.

І пам'ятайте - все проходить. І цей складний час також рано чи пізно залишиться позаду.




 
 
 

Comments


Избранные посты
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page